Przygotowania do podróży

Przygotowania do podróży - realizm magiczny, obraz na płótnie

"Przygotowania do podróży" to obraz w stylu realizm magiczny, wykonany w technice akryl na płótnie.

Wymiary obrazu: 60 x 80 cm.

 

(...)

Przygotowania do podróży trwały ponad dwa miesiące. W tym czasie dokonano wszelkich napraw i konserwacji. Materiały, zapasy żywności, a także wszystkie towary na handel i wymianę gromadzono na wybrzeżu od kilku tygodni. Trafiały one drogą lądową i powietrzną do jednego z pobliskich spichlerzy. Tu były starannie kontrolowane i oznaczane zgodnie z ich umiejscowieniem na statku oraz pilnowane pod strażą przez całą dobę.

Od tygodnia łodzie transportowe kursowały pomiędzy spichlerzem i statkiem dostarczając do ładowni wszystkie potrzebne zapasy i towary. Dziś, w przeddzień wyprawy inspektorzy wraz z załogą przeprowadzają ostatnie odbiory. Jutro z samego rana na pokładzie pojawią się pierwsi pasażerowie. Zakwaterowanie wszystkich planowane jest do południa - tak, żeby zdążyli jeszcze spokojnie przygotować się do podróży i zjeść obiad. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z rozkładem, wyjście w przestrzeń powinno zacząć się około 4 po południu.

Arkadiusz Mężyński

 

Styl: realizm magiczny, steampunk, surrealizm

Realizm magiczny to styl w malarstwie polegający na połączeniu normalnego świata jaki znamy ze światem nierealnym. Często dzieła realizmu magicznego można interpretować w różny sposób. Obrazy z tego stylu mogą być też w różnym stopniu nasycone elementami tajemniczymi lub magicznymi.

Obrazy

OK