Nad Edynburgiem

Nad Edynburgiem - realizm magiczny

"Nad Edynburgiem" - obraz w stylu realizm magiczny, wykonany w technice akryl na płótnie.

Wymiary obrazu: 60 x 40 cm.

 

(...)

Od kilku tygodni przestrzeń powietrzna nad Edynburgiem była zamknięta przez władze miasta. Od tego czasu badano, co się właściwie wydarzyło i jaka była przyczyna anomalii w systemach kontroli lotów. Pomimo, że całe zdarzenie trwało zaledwie około czterech godzin, to mało brakowało aby doprowadziło do poważnych wypadków lotniczych. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze dzięki przytomności pilotów krążących wówczas nad Edynburgiem w sterowcach i innych maszynach latających. Do dziś zresztą prasa rozpisuje się nad ich wyczynami i wspaniałą postawą. Cały czas trwają też spekulacje i powstają coraz to nowe teorie co mogło być przyczyną tej niewytłumaczalnej sytuacji…

W związku z tym, że całe zdarzenie miało charakter jednorazowy i od chwili jego wystąpienia nie powtórzyło się, to władze miasta zdecydowały się na przywrócenie normalnego ruchu powietrznego. Dziś otwarto ponownie przestrzeń nad Edynburgiem. Jako pierwszy pojawił się sterowiec z Hiszpanii. Na jego pokładzie oprócz samych Hiszpanów przybyli pasażerowie z całej Europy – m.in. z Polski, Niemiec, Belgii i Francji. (...)

Arkadiusz Mężyński

 

Styl: realizm magiczny, surrealizm

Realizm magiczny - styl w malarstwie łączący świat jaki znamy ze światem nierealnym. Często dzieła realizmu magicznego można interpretować w różny sposób.

Obrazy

OK