Obraz "Budowa wieży" - realizm magiczny, akryl na płótnie.
Wymiary obrazu: 80 x 60 cm.
Spośród milionów znanych cywilizacji typu 0, wiele konstruowało unikalne budowle na skalę całej planety. Jednym z takich przykładów mogą być wieże o bardzo podobnych kształtach. Pojawiły się one zupełnie niezależnie na czterech planetach i służyły zupełnie innym celom...
Dwie spośród cywilizacji, w których powstały podobne wieże uległy już samozagładzie. Było to skutkiem konfliktów z użyciem broni, która doprowadziła do skażenia całej zamieszkałej planety. Niestety jest to dość powszechne zjawisko we wszechświatach. Często cywilizacje, które były bliskie osiągnięcia poziomu 1 niewłaściwie korzystały ze swoich wynalazków lub najzwyczajniej doprowadzały do wyeksploatowania naturalnych surowców planety. Cywilizacje, które przetrwały potrafiły wypracować swój rozwój w zgodzie z naturalnymi warunkami panującymi na planecie, jednocześnie nie doprowadzając do wewnętrznych konfliktów.
Na jednej z planet, zwanej Ziemią budowana wieża nosiła nazwę „Wieży Eiffla” i była uznawana za symbol jednego z miast. Została wybudowana na światową wystawę, która odbywała się na planecie. Wieża nie pełniła żadnego strategicznego celu. Była natomiast pokazem potęgi, możliwości technicznych i konstrukcyjnych w swojej epoce.
Czwarta z wież została zbudowana przez cywilizację zamieszkującą Wateriusa. Była to najwyższa konstrukcja architektoniczna na planecie i spełniała rolę latarni morskiej - tak zresztą została nazwana „Wieża światła”. W nocy na jej szczycie rozbłyskało światło, które było widoczne na całym zamieszkałym obszarze planety. Waterius był prawie cały pokryty wodą. Jedynie niecałe 2% stanowiły położone niedaleko od siebie wyspy, które tworzyły archipelag. Do budowy wieży użyto trzech najpotężniejszych planetarnych sterowców, które do tej pory służyły głównie do transportu żywności i różnych surowców pomiędzy wyspami. Było to przedsięwzięcie, które połączyło całą społeczność i było największym symbolem rozwoju cywilizacji planety.
Arkadiusz Mężyński
Styl: realizm magiczny, surrealizm
Obraz zainspirowany Wieżą Eiffla w Paryżu.