Awaria zegara grawitacyjnego

Awaria zegara grawitacyjnego - realizm magiczny

"Awaria zegara grawitacyjnego" - realizm magiczny, obraz akrylowy na płótnie.

Wymiary obrazu: 60 x 80 cm.

 

Zegary grawitacyjne zostały rozmieszczone na Timerianie przy granicach stref czasowych, a także przy najbardziej uczęszczanych szlakach komunikacyjnych. Dla wszystkich mieszkańców są naturalnym elementem krajobrazu już od ponad 480 timeriańskich lat. Wtedy też Główny Urząd ds. Czasu postanowił wyprodukować i rozlokować na planecie 16 zegarów. Dzięki opanowaniu przez Timerian energii grawitacyjnej można je było umieścić w dowolnym miejscu nad powierzchnią planety. W ciągu kilku lat ich liczba zwiększyła się do 778. Każdy z nich unosił się około 200 metrów nad powierzchnią planety. Do chwili obecnej ich liczba już się nie zmieniła i tworzą one najważniejszy system pomiaru czasu na planecie.
(...)

Dwa dni temu na skutek ruchów płyt tektonicznych pole grawitacyjne w okolicy jednego z zegarów zostało zaburzone, co spowodowało jego upadek na powierzchnię planety i poważne uszkodzenia. Do zbadania zaistniałego zdarzenia został oddelegowany Inspektor Głównego Urzędu ds. Czasu, który właśnie przybył na miejsce...

Arkadiusz Mężyński

 

Styl: realizm magiczny, surrealizm, steampunk

Realizm magiczny to styl w malarstwie, który łączy świat realny jaki znamy z elementami nierealnymi i magicznymi. Charakterystyczną cechą dzieł realizmu magicznego jest to, że pozwalają one uruchomić widzowi wyoraźnię i interpretować je we własny sposób.

Obrazy

OK